Akce Tip Výprodej
Kód: 515

Bali Coffee LUWAK - cibetková Káva zrnková - 200g

Neohodnoceno
1 700 Kč 2 300 Kč Sleva 26 %
Skladem (2 ks)

Nejdražší káva na světě, znalci považovaná za vůbec nejlepší. Cibetková káva si vás získá svou silně kořeněnou chutí s lehkým nádechem čokolády a karamelu.

Můžeme doručit do:
3.10.2022
Kategorie: Cibetková káva z Bali
Hmotnost: 0.2 kg

Chcete-li ochutnat vyjímečnou a kvalitní kávu, měli byste sáhnout po arabice zvané „Kopi Luwak“ z oblasti Indonésie. Její nenapodobitelná chuť je oceňována všemi znalci po celém světě. Luwak znamená v překladu Cibetka. Jedná se o kunovité zvířátko živící se hmyzem, hlodavci, drobnými ptáky a tropickými plody. Pouze na třech indonéských ostrovech ( Jáva, Sumatra a Sulawesi ) se z neurčitých důvodů živí i bobulemi kávovníku.

Zvláštností je fakt, že trávicí ústrojí Cibetky dokáže strávit jen slupku a tak zrna vycházejí neporušena. Avšak samotná struktura zrn se uvnitř trávicího traktu mění. Dochází k chemickým procesům v důsledku pronikání žaludečních šťáv a kyselin z Cibetčina žaludku (jakýsi druh fermentace, která je způsobena enzymy a bakteriemi). Proteiny se rozpadají na malé molekuly a aminokyseliny. Tím káva ztrácí na hořkosti a dosahuje originální chuti. Zrna se stávají křehčí, tvrdší a tmavší. Tamní domorodci pak celé dny tráví hledáním a sbíráním jejího trusu, z nějž zrna vybírají.

 

Složení: 100% zrnková káva arabika

Země původu: Indonésie - Bali

Doporučená příprava kávy: Na 1 šálek (200ml) použijte 1-2 lžičky mleté kávy (5-7g) a zalijte vroucí vodou.
Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě bez přístupu vzduchu.

 

200g